Reklama

Grunwaldzka: budują drogę rowerową, zmieni się organizacja ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Trwa budowa drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ronda Skubiszewskiego.

Od 10 maja należy liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. W celu ograniczenia utrudnień inwestycję podzielono na etapy. - W pierwszej kolejności roboty będą toczyć się głównie między rondem Skubiszewskiego a ul. Babimojską w rejonie istniejących chodników, co wiąże się z wyłączeniami i wygrodzeniami terenu. Dojście do szkoły przy ul. Jawornickiej zostanie zachowane, natomiast do biurowca Pixel należy kierować się nie od ronda Skubiszewskiego, a od Babimojskiej. Na drugiej stronie ul. Grunwaldzkiej także planowane są wyłączenia chodnika pomiędzy ul. Węgorka a Rumuńską, przy czym dojście do hotelu IOR przy ul. Grunwaldzkiej będzie możliwe wydzielonym ciągiem. Ponadto przejście dla pieszych na wysokości ul. Babimojskiej zostanie przesunięte na północną stronę skrzyżowania - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przesunięty zostaną również przystanek autobusowy Węgorka. Autobusy jadące w kierunku centrum miasta zatrzymywać się będą tymczasowo za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej i Babimojskiej.Prace mogą spowodować czasowe zwężenia zewnętrznych pasów ul. Grunwaldzkiej. Cały czas mają one jednak pozostać przejezdne. Ponadto chwilowe utrudnienia może powodować dostawa ciężkiego sprzętu na teren budowy.

Po zakończeniu inwestycji drogą rowerową będzie można przejechać z Junikowa aż do centrum miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro