Reklama
Reklama

Wprowadzono zmiany na Żeromskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

fot. PIM
fot. PIM

W nocy z piątku na sobotę wprowadzono zmiany na ulicy Żeromskiego.

Wszystko w związku z budową ul. św. Wawrzyńca na odcinku pomiędzy ulicami Żeromskiego i Kościelną, o czym pisaliśmy już kilka dni temu. Na weekend zaplanowano wykonanie przekopu, który umożliwi poprowadzenie pod ul. Żeromskiego infrastruktury podziemnej. Prace związane są z hałasem, który może być uciążliwy dla pobliskich mieszkańców.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Zmiany mają obowiązywać do godziny 22 w niedzielę. Tymczasowa organizacja ruchu polega na zamknięciu części krótkiego odcinka jezdni ul. Żeromskiego na wysokości ul. św. Wawrzyńca. Ulica pozostaje przejezdna w obu kierunkach, a ruch jest kierowany ręcznie. W sobotę prace skupią się na wschodniej nitce ulicy, więc zamknięty jest pas w kierunku ul. Niestachowskiej. Pojazdy są kierowane na przeciwny pas na wysokości skrzyżowania ul. Żeromskiego z św. Wawrzyńca i Niestachowską.

- W niedzielę sytuacja się odwróci. Ekipy budowlane przeniosą się na zachodnią nitkę, przez co pojazdy poruszające się w stronę ul. Przybyszewskiego i Dąbrowskiego kierowane będą na jezdnię prowadzącą w przeciwnym kierunku. Po zakończeniu robót jezdnia w miejscu przekopu zostanie odtworzona. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie - zapowiadały Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
5℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
3.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro