Reklama

Starosta pilski z zarzutami. Miał zniesławić i znieważyć lekarzy

fot. Eligiusz K / FB
fot. Eligiusz K / FB

Eligiusz K. nie przyznaje się do winy.

Starosta pilski w 2020 roku w mediach społecznościowych miał nazywać lekarzy między innymi "bucami" i "gwiazdorami". Usłyszał za to trzy zarzuty prokuratorskie. Chodzi o znieważenie i zniesławienie. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku. Samorządowiec nie przyznaje się do winy i nie składa wyjaśnień.

Eligiusz K. rozmawiał w tej sprawie z Polską Agencją Prasową. Jak zaznaczył, jego facebookowe konto jest obsługiwane przez kilka osób. Starosta jest przekonany, że to zemsta "za bezkompromisową obronę praw pacjentów pilskiego szpitala". Wszystko ma być wynikiem konfliktu personalnego z trzema lekarzami. K. zapowiada, że nie zostawi tak sprawy i powiadomi prokuraturę o złożeniu fałszywego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Zdaniem mężczyzny, zawiadamiający "mijają się z prawdą".

Do prokuratury sprawę zgłosiła Wielkopolska Izba Lekarska na prośbę pilskich lekarzy. Ci skarżyli się, że są zniesławiani przez starostę. Medycy domagali się przeprosin, ale ich nie otrzymali.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro