Reklama
Reklama

Kobylepole / Borówki: "remont ciągnie się w nieskończoność"

fot. WTK
fot. WTK

Od miesięcy trwa budowa sieci wodociągowej w rejonie ulicy Kobylepole.

Mieszkańcy mają dość, ale korki w okolicy zdają się nie mieć końca. - Remont na ul. Kobylepole/Borówki ciągnie się w nieskończoność, na dodatek organizacja ruchu w tym miejscu to żenada. Czy wiadomo kiedy wykonawca opuści plac budowy oraz DLACZEGO NIE ZDĄŻYŁ w terminie tzn. do końca kwietnia - dopytuje nasz Czytelnik.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Rzeczywiście początkowo planowano, że prace związane z odtwarzaniem nawierzchni w tym miejscu potrwają do końca kwietnia. Ale przedłużyły się. Obecnie wykonawca deklaruje, że prace zakończą się w pierwszej połowie maja. Utrudnienia mają więc potrwać maksymalnie do końca przyszłego tygodnia. - Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu informuje, że zezwolił na zajęcie pasa drogowego ul. Kobylepole celem przeprowadzenia budowy sieci wodociągowej wraz z przyłączami, sieci kanalizacyjnej wraz z przyłączami oraz rurociągiem tłocznym przez firmę Terlan Sp. z o. o. z Poznania, zgodnie z uzgodnionym przez Urząd Miasta Poznania Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Oddział Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem tymczasowej organizacji ruchu. Wszelkie niezgodności związane z wdrożonym projektem tymczasowej organizacji ruchu należy kierować do Miejskiego Inżyniera Ruchu - wyjaśnia Marcin Idczak z Zarządu Dróg Miejskich.

Jak poinformował nas Terlan, a więc wykonawca prac, odtwarzanie nawierzchni trwa dłużej ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Niskie temperatury i opady deszczu technologicznie utrudniły odtworzenie nawierzchni jezdni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro