Reklama
Reklama

Rektor UAM: aktualnie powrót studentów na uczelnię nie jest możliwy

fot. UAM
fot. UAM

Do profesor Bogumiły Kaniewskiej dotarł list od studentów, w którym apelują o powrót do stacjonarnych zajęć.

- Bardzo dziękuję za "List otwarty w sprawie powrotu na Uczelnię", który otrzymałam we wtorek. Wszyscy chcemy tego powrotu, jednak aktualnie nie jest to jeszcze możliwe - zaznacza rektor UAM. - Władze rektorskie UAM zdają sobie sprawę, w jak trudnych warunkach przebiega Państwa nauka od 11 marca ubiegłego roku. Brak komfortu kształcenia, zagrożenia zdrowotne, problemy z dostępnością do sprzętu komputerowego, znużenie trybem online, zacieranie granic między czasem wolnym a czasem nauki i pracy, troska o jakość kształcenia dotykają wszystkich: Studentki, Studentów, Doktorantki i Doktorantów, Pracowniczki i Pracowników - dodaje.

- Pragnę zapewnić, że kształcenie stacjonarne zostanie przywrócone na UAM tak szybko, jak tylko będzie to możliwe i bezpieczne. Podjęcie takiej decyzji wymaga jednak zmiany sytuacji prawnej, a przede wszystkim: epidemiologicznej - podkreśla.

Profesor Kaniewska zauważa, że powrót na uczelnię będzie możliwy najwcześniej po 30 września, gdy moc straci rozporządzenie MEiN. Równocześnie zachęciła, by studenci korzystali ze wsparcia psychologicznego oferowanego przez UAM, a także korzystali z zapomóg, jeśli są w trudnej sytuacji materialnej. - Wszyscy rozumiemy, w jak trudnej jesteście sytuacji, gdyż sami jej doświadczamy - tłumaczy. - Nie tracę nadziei, że 1 października powitam Państwa w realnych, a nie wirtualnych murach uczelni - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
7.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro