Reklama
Reklama

Wyszedł z więzienia i ... poszedł do wójta po mieszkanie. Gdy go nie dostał, zniszczył wójtowi auto

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Choć brzmi absurdalnie, to wydarzyło się naprawdę.

Na terenie powiatu kępińskiego, konkretnie w gminie Rychtal, w ostatnich dniach doszło do nietypowego incydentu. Jak opisuje portal faktykaliskie.pl, 36-letni mieszkaniec gminy, który właśnie opuścił zakład karny, postanowił udać się do wójta i zażądać przyznania mu mieszkania. Jak stwierdził, nie ma się gdzie podziać.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wójt gminy Rychtal Adam Staszczyk wyjaśnił mężczyźnie, że obecnie gmina nie posiada wolnych mieszkań i w związku z tym, nie może mu takiego przyznać. Dodatkowym problemem jest fakt, że 36-latek zadłużył poprzednie mieszkanie, które zajmował. Mężczyzna nie przyjął odmowy i zaczął grozić wójtowi, że "dostanie w mordę". Ostatecznie wójtowi nic się nie stało, ale już jego autu tak. Zostało porysowane przez 36-latka, a dodatkowo wyrwał z samochodu jedną z wycieraczek.

O sprawie poinformowano policję. 36-latka zatrzymano i przesłuchano. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro