Reklama

Na ulicy Hetmańskiej pojawią się kolejne światła. Mają zwiększyć bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Powstaną na wysokości przejścia dla pieszych przy ulicy Jarochowskiego.

Już w ostatnich dniach pisaliśmy o inwestycjach komunikacyjnych przeprowadzanych z myślą o rowerzystach, które mają się odbyć w tym roku w Poznaniu i będą kosztować ponad 20 milionów złotych. Jak zauważa miejski radny Filip Olszak, jedna z nich to przebudowa skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. - Po przebudowie pojawi się tam sygnalizacja świetlna regulująca ruch oraz przejazd rowerowy - wyjaśnia.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Oznacza to, że kierowcy będą musieli zatrzymywać się na kolejnych światłach w ciągu ulicy Hetmańskiej. - Przebudowa tego skrzyżowania ma znaczenie dla pieszych, w szczególności dzieci z okolicznych szkół. Widoczność na nim była zawsze ograniczona, co w połączeniu z szeroką ul. Hetmańską, stwarzało duże ryzyko nieszczęśliwych wypadków. Skorzystają też na tym rowerzyści, którzy dzięki uspokojonemu ruchowi na ul. Jarochowskiego (po jej zeszłorocznej przebudowie) i nowej organizacji ruchu na ul. Ułańskiej zyskają wygodny dojazd z tego rejonu Łazarza i Górczyna m.in. do trasy rowerowej na ul. Grunwaldzkiej - dodaje.

Mają tu być zastosowane pętle indukcyjne w jezdni. - Umożliwią regulację prędkości samochodów poruszających się ul. Hetmańską. Zwłaszcza w nocy takie rozwiązanie pozwoli np. na włączanie czerwonego światła na przejściu, jeśli kierowcy przekraczać będą dozwoloną prędkość - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro