Reklama
Reklama

Zabójstwo 3-latki: prokuratura chce sprawdzić, czy matka była poczytalna

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Do tragedii doszło w środę przed południem.

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. Z ustaleń Onetu wynika, że 26-letnia matka 3-letniej Zuzi najpierw próbowała ją udusić. Gdy to się nie udało, dźgnęła ją kilka razy nożem w serce. Następnie kobieta chciała popełnić samobójstwo, ale tego nie zrobiła. Zadzwoniła natomiast do znajomego, któremu opowiedziała, co zrobiła.

Onet podaje, że kobieta od wielu lat miała mieć myśli samobójcze. Zeznała, że pojawiały się od momentu, gdy rozwiedli się jej rodzice. Miała wtedy 8 lat. Kobieta w trakcie przesłuchania wyjaśniała, że bała się o przyszłość córki, problemy finansowe, a także miało jej być wstyd przed swoją matką. Jak zauważyła - nie pracowała i nie mogła dokładać się do utrzymania rodziny. A przypomnijmy, że mieszkała właśnie z matką i córką. Kobieta chciała popełnić samobójstwo, ale obawiała się o los jej dziecka po jej śmierci i dlatego postanowiła zabić najpierw córkę.

Prokuratura podkreśla, że ze względu na okoliczności sprawy i wyjaśnienia 26-latki, prawdopodobnie zostanie ona skierowana na obserwację psychiatryczną. Celem biegłych będzie ustalenie, czy była poczytalna w chwili zabójstwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro