Reklama
Reklama

Zabójstwo 3-latki: prokuratura chce sprawdzić, czy matka była poczytalna

fot. Google Street View

Do tragedii doszło w środę przed południem.

O sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. Z ustaleń Onetu wynika, że 26-letnia matka 3-letniej Zuzi najpierw próbowała ją udusić. Gdy to się nie udało, dźgnęła ją kilka razy nożem w serce. Następnie kobieta chciała popełnić samobójstwo, ale tego nie zrobiła. Zadzwoniła natomiast do znajomego, któremu opowiedziała, co zrobiła.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Onet podaje, że kobieta od wielu lat miała mieć myśli samobójcze. Zeznała, że pojawiały się od momentu, gdy rozwiedli się jej rodzice. Miała wtedy 8 lat. Kobieta w trakcie przesłuchania wyjaśniała, że bała się o przyszłość córki, problemy finansowe, a także miało jej być wstyd przed swoją matką. Jak zauważyła - nie pracowała i nie mogła dokładać się do utrzymania rodziny. A przypomnijmy, że mieszkała właśnie z matką i córką. Kobieta chciała popełnić samobójstwo, ale obawiała się o los jej dziecka po jej śmierci i dlatego postanowiła zabić najpierw córkę.

Prokuratura podkreśla, że ze względu na okoliczności sprawy i wyjaśnienia 26-latki, prawdopodobnie zostanie ona skierowana na obserwację psychiatryczną. Celem biegłych będzie ustalenie, czy była poczytalna w chwili zabójstwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro