Reklama
Reklama

Tak ma wyglądać nowe osiedle przy MTP: do zagospodarowania 5,5 hektara terenu

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Międzynarodowe Targi Poznańskie we wrześniu ubiegłego roku sprzedały działkę pomiędzy ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską za 114,5 mln złotych.

Już wiadomo, jak ma wyglądać nowa inwestycja realizowana przez firmy BPI Real Estate Poland i Revive. W ramach zamkniętego konkursu zorganizowanego dla pracowni architektonicznych wybrano projekt pracowni SUD Architekt Polska. - Belgijscy deweloperzy na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha zamierzają wybudować nowoczesny kompleks o prawdziwie wielkomiejskim charakterze. Projekt inwestycji zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych. Koncepcja uwzględnia również zasadzenie dużej ilości zieleni, w tym drzew oraz liczne ogólnodostępne tereny, z których w założeniu mają korzystać wszyscy mieszkańcy Poznania - wyjaśniają inwestorzy.

Sercem kompleksu mają być historyczne budynki koszar, które będą widoczne z każdej strony inwestycji. Ma to być "mini miasto w mieście". Jak zaznaczają deweloperzy, duży akcent w projekcie położono na zieleń, a także komunikację pieszą i rowerową. - Całość inwestycji zostanie podzielona na trzy części: biznesową od strony ulicy Grunwaldzkiej, mieszkalną od strony ulicy Matejki oraz na cześć zabytkową od strony ulicy Ułańskiej która stanowić będzie "serce" całego kompleksu. Część mieszkalna inwestycji zaplanowana w nowo powstających budynkach uwzględnia realizację mieszkań w standardzie podwyższonym oraz premium. Projekt inwestycji uwzględnia również powstanie centralnego parku z zielonymi alejami, które powstaną w wyniku dosadzenia nowych drzew i krzewów do istniejącej już na tym terenie roślinności - dodają.

Projekt ma być realizowany w trzech etapach, a całość ma być gotowa na koniec 2029 roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
9.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro