Reklama
Reklama

Ruszył Poznański Punkt Szczepień Powszechnych. "Wszystkie terminy do 26 maja są już zajęte"

fot. UMP
fot. UMP

Poznański Punkt Szczepień Powszechnych znajduje się na pierwszym poziomie stadionu przy ul. Bułgarskiej 17. Od rana ustawiają się kolejki.

Szczepienia zgodnie z zapowiedziami rozpoczęły się dziś rano. Punkt powstał, by zapewnić poznaniankom i poznaniakom maksymalną dostępność do szczepionek przeciw COVID-19. Dawki preparatów będą podawać medycy Szpitala Miejskiego im. F. Raszei, a organizację i porządek na obiekcie zapewnią urzędnicy miejscy wspierani przez żołnierzy WOT i wolontariuszy koordynowanych przez Związek Harcerstwa Polskiego - Chorągiew Wielkopolską.

Przypominamy, że przed przyjściem do punktu należy się zarejestrować. Są na to cztery sposoby:
- Pierwszy to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię - 989. Do zapisu wystarczy PESEL
- Drugi sposób to e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. Ważne: aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, warto mieć Profil Zaufany.
- Trzecia możliwość to wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: "SzczepimySie".
- Czwarty sposób to rejestracja przez miejską infolinię Poznań Kontakt: pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Co ważne, przy rejestracji telefonicznej brany jest pod uwagę stan zdrowia osób zainteresowanych szczepieniem. Osoby zdrowe, sprawne fizycznie i mobilne będą zapisywane na Stadion Miejski. Osoby z chorobami przewlekłymi, z przeciwwskazaniami do szczepień, z ograniczoną sprawnością ruchową i dostępnością do transportu samochodowego będą zapisywane do punktu w szpitalu im. F. Raszei. Przy rejestracji zostanie wskazana data i godzina szczepienia - przypominają miejscy urzędnicy.

Prosimy, by zwrócić uwagę na wyznaczone godziny - apelował w ubiegłym tygodniu Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. Do Poznańskiego Punktu Szczepień Powszechnych przychodźmy maksymalnie 10 minut przed terminem. Osoby, które przyjdą za wcześnie, nie dostaną wcześniej szczepionki - mogą za to spowodować niepotrzebne kolejki. Na stadionie miejsca jest odpowiednio dużo, by zachować dystans, dbajmy jednak o to, by było bezpiecznie - dodał.

Szczepienia są jedyną drogą, która daje szansę na powrót do świata znanego sprzed pandemii - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Aktualnie, na potrzeby punktu zabezpieczone zostało 6600 dawek, które mamy wykorzystać do 26 maja. Potencjał tego miejsca jest jednak znacznie większy. Tygodniowo możemy tam przyjąć przynajmniej 7000 pacjentów. Dlatego mam nadzieję, że kolejna dostawa szczepionek trafi do nas jak najszybciej i punkt będzie mógł pracować pełną parą -dodaje.

W tej chwili w Poznańskim Punkcie Szczepień Powszechnych wszystkie terminy do 26 maja są zajęte. Możliwość rezerwacji zostanie odblokowana, jak tylko do punktu dotrą kolejne dawki szczepionek - przekazują urzędnicy.

Punkt będzie czynny codziennie od 8:00 do 20:00. Godziny mogą ulec zmianie w dniu meczów. Tygodniowo w punkcie będzie mogło zaszczepić co najmniej 7000 osób - wszystko zależy od dostaw szczepionek.

  • Aktualizacja
    środa, 5.05.2021 r., godz. 14.14
    Aktualizacja
    środa, 5.05.2021 r., godz. 14.14
    Jak poinformowali miejscy urzędnicy pierwszego dnia funkcjonowania punktu szczepionkę otrzymało już 600 osób. Do piątku, 7 maja planowane jest szczepienie kolejnych 1600. Szczepienia prowadzone są preparatami firm AstraZeneca i Moderna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro