Reklama

Przed poznańskim sądem ruszył proces w sprawie zabójstwa sprzed 27 lat

Zyta Michalska | fot. Policja

W środę przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces Waldemara B. podejrzanego o zabójstwo 20-letniej Zyty Michalskiej w 1994 roku w Mikuszewie.

Do zbrodni doszło 3 kwietnia 1994 r. Dwudziestoletnia wówczas dziewczyna, w wielkanocną niedzielę, wyszła z rodzinnego domu na spacer. Kiedy ślad po niej zaginął rodzina zgłosiła zaginięcie. Ciało dziewczyny zostało znalezione następnego dnia w lesie, kilkaset metrów od domu. Eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej stwierdzili, że przyczyną śmierci było uduszenie. Po wielu miesiącach śledztwa, w które byli zaangażowani policjanci z Miłosławia, Wrześni i Poznania sprawa została zakończona. Operacyjnie próbowano jeszcze wpaść na trop zabójcy, ale to się nie udało.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na początku 2019 roku policjanci z poznańskiego Archiwum X postanowili wrócić do tej sprawy. W grudniu 2020 roku zatrzymano podejrzanego. Prokurator przedstawił Waldemarowi B. zarzut zabójstwa oraz usiłowania zgwałcenia pokrzywdzonej. Podejrzany przyznał się do dokonania czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, które zostaną poddane weryfikacji - przekazał wówczas prok. Łukasz Wawrzyniak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Proces miał ruszyć 23 kwietnia, jednak rozprawa została odroczona z powodu nieobecności obrońcy oskarżonego. Przebywał na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem. Dlatego termin został odroczony na dziś.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro