Reklama

Zatrzymano cztery osoby podejrzane o handel narkotykami

fot. KPP Rawicz

Mężczyznom grozi nawet do 12 lat wiezienia.

Kryminalni z Rawicza w efekcie prowadzonej od pewnego czasu pracy operacyjnej zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 19 do 23 lat.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Policjanci podczas realizacji sprawy w miejscu zamieszkania u 19-latka znaleźli ponad 120 gramów amfetaminy, 21-latek z Pępowa miał niewiele mniej, bo 90 gramów tej samej substancji. Narkotyki zostały zabezpieczone do sprawy, zabezpieczono również znaczą gotówkę około 10 tysięcy złotych, która prawdopodobnie pochodziła z procederu przestępczego. U dwóch pozostałych mężczyzn nie znaleziono narkotyków, im jednak przedstawiono zarzuty z art. 56 § 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Mężczyźni ci od stycznia do końca kwietnia 2021 roku wprowadzili do obrotu pół kilograma amfetaminy - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

Wobec wszystkich sprawców zastosowano dozór policyjny. U dwóch z nich zastosowano poręczenie majątkowe. Trzej z zatrzymanych mężczyzn w przeszłości nie byli karani. 21 latek z gminy Stęszew odpowiadał wcześniej za inne przestępstwo - dodaje rzeczniczka.
Zatrzymanym grozi do 12 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
16.22 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro