Reklama

Budują nowy wiadukt na ul. Kurlandzkiej. "Gotowe są już fundamenty pod nowe podpory"

fot. PIM

Po rozebraniu starego wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej nad ul. Krzywoustego, postępują prace nad budową nowej konstrukcji.

Roboty budowlane postępują zgodnie z założonymi terminami, gotowe są już fundamenty pod nowe podpory wiaduktu. To ważna przeprawa łącząca Żegrze i Chartowo, dlatego zależy nam, by była gotowa do końca bieżącego roku. Zadanie obejmuje także infrastrukturę po obu stronach wiaduktu, gdzie można już dostrzec zarysy nowych rond - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Do tej pory wykonane zostały wszystkie fundamenty pod nowe podpory wiaduktu oraz filary nowych podpór. Zaszalowano również ściany przyczółków wiaduktu, o które opierać się będzie nowa przeprawa, a także trwa formowanie nasypów.

Równolegle prowadzone są prace w rejonie zaplanowanych rond. Od strony ul. Bobrzańskiej ułożono już część krawężników, które tworzą zarys nowej infrastruktury drogowej. Część krawężników pojawiła się również na ul. Wiatracznej, przez co tam także widać, jak będzie wyglądało skrzyżowanie po zakończeniu robót - informują urzędnicy PIM.

Jak już wspominaliśmy na łamach naszego portalu wiadukt drogowy w ciągu ulicy Kurlandzkiej, nad ulicą Bolesława Krzywoustego, który powstał w latach 70 XX w. wymagał przebudowy ze względu na zły stan techniczny. Obiekt został wyburzony, a w jego miejsce powstanie nowy czteroprzęsłowy. Zostanie wyposażony w jezdnie, chodniki, drogę rowerową. Będzie posiadał oświetlenie i, co najważniejsze, odwodnienie, którego istniejący obiekt nie posiadał. Skrzyżowania ulicy Kurlandzkiej z ulicami Wiatraczną i Bobrzańską zostaną przebudowane na ronda. W ramach zadania wybudowane zostaną także ekrany akustyczne oraz posadzona nowa zieleń.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro