Reklama
Reklama

Jeden z wielkopolskich szpitali "odmraża" większość oddziałów

fot. GIS

Zgodnie z decyzją wojewody wielkopolskiego od 10 maja 2021 część oddziałów w Szpitalu Powiatowym w Szamotułach ponownie zacznie funkcjonować.

Liczba łóżek covidowych w szamotulskim szpitalu od 10 maja zostanie ograniczona do 70, w tym 6 łóżek intensywnej terapii. Ponadto wznowione zostanie działanie oddziałów: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Chirurgicznego z Pododdziałem Ortopedycznym, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Dziecięcego i Wewnętrznego.

Jak przekazują przedstawiciele szamotulskiego szpitala czasowo wstrzymane pozostaje działanie oddziałów: Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodkowego. Co ważne wszystkie Poradnie oraz Pracownie Specjalistyczne cały czas funkcjonują.

Miniony miesiąc był niewątpliwe najtrudniejszy w historii szamotulskiego szpitala. Chciałbym podziękować Pani Staroście Beacie Hanyżak za wsparcie zarówno podczas funkcjonowania SP ZOZ jako szpitala jednoimiennego oraz podczas odmrażania oddziałów szpitalnych. Dziękuję również całemu Personelowi szpitala - mimo przemęczenia po rocznej walce z epidemią wszyscy ciężko pracowali w trosce o życia Pacjentów. Jesteśmy świadomi, że to nie koniec walki z wirusem, jednakże widzimy światło w tunelu - podsumowuje Remigiusz Pawelczak, dyrektor SP ZOZ w Szamotułach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro