Reklama

Prezes Allegro wśród najlepiej zarabiających prezesów w Polsce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. _Alicja_ / pixabay.com

Business Insider opublikował ranking zarobków polskich prezesów.

Rok 2020, dla wielu branż bardzo trudny ze względu na pandemię, okazał się zaskakująco dobry chociażby dla branży gier komputerowych. - Średnie pobory prezesów w największych 60 zbadanych przez nas spółkach giełdowych wzrosły w ubiegłym roku o 9,9 proc. do 263 tys. miesięcznie (koszty pracodawcy) - podaje businessinsider.com.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Numerem jeden w Polsce jest prezes CD Projekt Adam Kiciński. Jego firma wypuściła w ubiegłym roku na rynek grę Cyberpunk 2077. W ubiegłym roku Kiciński zarobił prawie 30 mln złotych, co daje miesięcznie prawie 2,5 mln złotych wynagrodzenia. Na drugim miejscu znalazł się prezes spółki Comarch Janusz Filipiak z miesięcznym wynagrodzeniem na poziomie 1,5 mln złotych. Podium zamyka Maciej Zużalek z Ten Square Games z podobnym miesięcznym wynagrodzeniem.

Na czwartym miejscu uplasował się Francois Nuyts, prezes związanego z Poznaniem Allegro. On może liczyć na zarobki miesięczne rzędu prawie 0,9 mln złotych. Przy tak astronomicznych zarobkach "skromniej" wyglądają wynagrodzenia prezesów z końca rankingu. Na 54. miejscu znalazł się prezes Dino Polska wywodzącego się z Krotoszyna - Szymon Piduch. Co miesiąc może liczyć na 37 tysięcy złotych wynagrodzenia. Tuż za nim, na 55. pozycji, jest Luis Amaral, prezes związanej z Poznaniem grupy Eurocash. W jego przypadku mówimy o miesięcznym wynagrodzeniu na poziomie 29 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro