Reklama

Od wtorku konkretne luzowanie obostrzeń: co się zmieni?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Christo Anestev / Pixabay

4 maja to ważna data.

Już od soboty, przynajmniej teoretycznie, w Wielkopolsce można korzystać z usług fryzjerów i kosmetyczek. Praktycznie salony będą przyjmować klientów od wtorku, bo w sobotę i poniedziałek mamy święta. Również od 1 maja można uprawiać sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu oraz w krytych salach i na basenach, ale w przypadku basenów mowa jest o zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Co od wtorku? 4 maja otwarte zostaną galerie sztuki oraz muzea. Zrobimy też zakupy w marketach budowlanych, sklepach meblowych, a także w galeriach handlowych - tu otwarte zostaną wszystkie sklepy i punkty. Oczywiście wszędzie obowiązują limity i reżim sanitarny. Do szkół wrócą dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych.

Kolejne luzowanie obostrzeń od 8 maja. Wtedy dla gości otworzą się hotele, przy możliwości zajęcia 50% miejsc w obiektach. Jeśli natomiast wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15, od 15 maja możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.21 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro