Reklama

Wielkopolska: nie żyje piąta osoba, która dostała szczepionkę na Covid-19

Zdjęcie ilustracyjne | fot. LuAnn Hunt / Pixabay.com

28 kwietnia zmarł mieszkaniec powiatu pilskiego.

W raporcie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia, a dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych, pojawiła się informacja o zgonie mężczyzny w powiecie pilskim. Wiadomo jedynie, że do śmierci doszło 28 kwietnia, a mężczyzna wcześniej został zaszczepiony na Covid-19.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jest to piąty zgon w regionie osoby, która wcześniej przyjęła szczepionkę i została wpisana do ministerialnego raportu NOP. Wcześniej zmarli mieszkaniec powiatu pilskiego, 2 osoby mieszkające w Poznaniu oraz kobieta z powiatu wągrowieckiego.

Od końca grudnia 2020 roku, gdy rozpoczęto w Polsce szczepienia na Covid-19, do raportu wpisano około 50 zgonów osób zaszczepionych. Od 26 kwietnia do 1 maja w Wielkopolsce zgłoszono 26 NOP-ów, w tym jeden zgon. Inne niepożądane odczyny poszczepienne charakteryzowały się przede wszystkim "zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia". Inne przypadki to gorączka, kaszel, omdlenie, duszności.

- Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 7178 niepożądanych odczynów poszczepiennych, z czego 6077 miały charakter łagodny - czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia - czytamy w raporcie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro