Reklama

Nielegalny zlot pod Poznaniem. Mogło na nim być nawet kilka tysięcy osób

sobotni zlot w Swadzimiu | fot. Instagram

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę na parkingu przy centrum handlowym w Swadzimiu.

O akcji służb w związku ze zlotem miłośników aut informują dziennikarze TVP3 Poznań. Według ich ustaleń parking przy centrum handlowym w Swadzimiu wypełniony był po brzegi - miało się na nim znajdować kilkaset samochodów i kilka tysięcy osób. Na miejscu pojawiły się też policyjne radiowozy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak przyznał w rozmowie z TVP3 Poznań mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji zgromadzenie było nielegalne. Policjanci sprawdzali generalnie stan techniczny, trzeźwość oraz legalność rejestracji tych pojazdów - przekazał i dodał, że łącznie policjanci wystawili 129 mandatów karnych. 82 kierowców straciło dowody rejestracyjne za zły stan pojazdu, a trzech kierowców straciło prawo jazdy - z czego jedna osoba była pod wpływem amfetaminy.

W nocy, miłośnicy czterech kółek spotkali się w Poznaniu, aby świętować urodziny popularnej grupy zrzeszającej fanów samochodów. Zgromadzenie było nielegalne, więc pomimo, iż zaproszenia nie otrzymaliśmy, postanowiliśmy się "wprosić" - piszą na portalu społecznościowym policjanci i dodają, że nad Swadzimiem latał też policyjny śmigłowiec.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro