Reklama
Reklama

Są dwa ostrzeżenia IMGW między innymi dla Poznania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Agnieszka Ł.
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Agnieszka Ł.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

Oba ostrzeżenie w powiatach: gnieźnieńskim, wągrowieckim, wrzesińskim, konińskim i mieście Konin, słupeckim, tureckim, kaliskim, pleszewskim , ostrowskim, ostrzeszowskim, kępińskim, poznańskim i mieście Poznań, średzkim, jarocińskim, krotoszyńskim, wolsztyńskim, grodziskim, kościańskim, leszczyńskim i mieście Lesznie oraz w rawickim.

Pierwsze ostrzeżenie dotyczące intensywnych opadów deszczu obowiązuje od godziny 6:00 do godziny 20:00 w niedzielę, 2 maja. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu miejscami od 20 mm do 35 mm - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90 procent.

Natomiast ostrzeżenie o silnych porywach wiatru obowiązuje również w niedzielę, ale od godziny 12:00 do 22:00. Prognozuje się wystąpienie dość silnego i silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków północnych - czytamy w komunikacie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90 procent.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro