Reklama
Reklama

30 tysięcy poznaniaków po dwóch dawkach szczepionki. W środę rusza punkt szczepień na Stadionie Miejskim

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Będzie to punkt szczepień powszechnych.

Na piątkowej konferencji prasowej ogłoszono, że w środę, 5 maja, uruchomiony zostanie kolejny punkt szczepień w Poznaniu - na Stadionie Miejskim przy ulicy Bułgarskiej. - Tygodniowo będziemy tu w stanie szczepić 7000 osób - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. Jak dodał, w Poznaniu zaszczepiono dotąd 340 tysięcy osób, z czego 180 tysięcy to poznaniacy. 150 tysięcy poznaniaków otrzymało pierwszą dawkę, a 30 tysięcy mieszkańców naszego miasta jest już po drugiej dawce szczepionki.

Na szczepienie na stadionie przy ulicy Bułgarskiej będzie można zarejestrować się nie tylko przez m.in. e-rejestrację czy SMS, ale też przez infolinię Poznań Kontakt. Mieszkańcy mogą dostać się na stadion komunikacją miejską lub samochodem. Parking przygotowano od strony ulicy Ptasiej. - Nie przychodzimy za wcześnie, góra 10 minut przed godziną planowanego szczepienia, by nie robić kolejek - apelował Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta.

Punkt ma działać codziennie w godzinach 8.00 - 20.00, poza dniami meczowymi. - Będzie tu pracować 60 naszych pracowników. To pielęgniarki i lekarze. Zaplanowano 5 stanowisk recepcji, 5 stanowisk kwalifikacji medycznej oraz 5 stanowisk szczepień. Apeluję, by pacjenci się nie spóźniali, ale też nie przychodzi za wcześnie, bo powoduje to dezorganizację w punkcie - mówiła Elżbieta Wrzesińska-Żak, dyrektor szpitala im. Raszei, który obsługuje punkt.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa!
6℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
15.74 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro