Reklama
Reklama

"Samotna blokada" na Królowej Jadwigi

fot. Extinction Rebellion Poznań

Kobieta z transparentem blokuje jeden z pasów ruchu na trasie.

"Boję się, że kiedyś zastrzelę sąsiada by zdobyć wodę dla młodszego brata" - można przeczytać na kartonie, który trzyma dziewczyna. - Samotna Blokada to jednoosobowa blokada uliczna zwielokrotniona tysiąckrotnie. W ciągu najbliższych kilku dni podobne akcje odbędą się w całej Polsce, a także w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii i Czechach - informuje Extinction Rebellion Poznań.

- Dziś wyszliśmy na ulice nie tylko jako Extinction Rebellion, ale także jako osoby, które są szczerze przerażone. Przeraża nas przyszłość nasza i naszych bliskich. Przeraża każdą i każdego z nas to:

- ...jak bardzo eksploatujemy planetę
- ...jak bardzo nie szanujemy natury
- ...jak bardzo nie widzimy kroczącej w naszą stronę KATASTROFY KLIMATYCZNEJ.

Chcemy, aby rządy i wielkie firmy zaczęły w końcu słuchać tych, którzy mają wiedzę i od lat mówią o tym co należy uczynić, abyśmy mieli szansę zmienić bieg historii. Jednak nikt nie słucha naukowców. Rządy nie działają w interesie obywateli. Ogromne korporacje nastawione są tylko na zysk, bez względu na koszty. Dlatego buntujemy się w pokojowy sposób, okazując nieposłuszeństwo obywatelskie. Skończył się czas ignorowania rzeczywistości, a zaczął czas protestów. Dziś w Poznaniu, w całej Polsce, Europie i świecie pokażemy swoją obecność. Bo mamy dość i chcemy zmiany TERAZ - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
17.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro