Reklama
Reklama

Matka i jej partner znęcali się nad rocznym i 7-letnim dzieckiem. Zostali aresztowani

fot. policja

Do zdarzenia doszło w weekend w Gnieźnie.

Policjantów wezwano na interwencję domową do jednego z mieszkań. - Pod wskazanym adresem zastali pijaną matkę, jej partnera, 15-miesięczne dziecko i 7-letnie. Jak ustalili policjanci starsze dziecko miało niewielkie obrażenia ciała - otarcia naskórka na twarzy. Podczas interwencji została wdrożona procedura Niebieskiej Karty. Podjęto również decyzję o odebraniu dzieci i przekazaniu ich pod opiekę członkom rodziny - wyjaśnia gnieźnieńska policja.

Okazało się, że 32-letnia matka dzieci miała 2,5 promila alkoholu we krwi. 49-letni mężczyzna także był pijany - miał 1,6 promila. - Sprawą zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego i Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii. Policjanci ustalili, że dzieci od blisko roku były ofiarami przemocy domowej. Były zaniedbywane i bite. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie, zarówno kobiecie jak i mężczyźnie, zarzutu znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na wiek. Sąd w dniu 29 kwietnia 2021 roku przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla obojga na okres trzech miesięcy - dodaje.

15-miesięczny maluch jest obecnie na obserwacji w szpitalu, a starszy przebywa u członka rodziny. Matce i jej partnerowi grozi do 8 lat więzienia.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Groźna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali około 200 zgłoszeń
33℃
18℃
Poziom opadów:
12.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro