Reklama

W piątek rusza "Majówka na Starym"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Na Starym Rynku już pojawiły się domki handlowe.

To pierwsza edycja imprezy. - Mamy nadzieję, że formuła tego wydarzenia przypadnie do gustu poznaniakom i gościom odwiedzającym nasze miasto. Jeśli tak się stanie, być może majowy kiermasz stanie się naszą nową, poznańską tradycją - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.

Na Starym Rynku już stanęło 40 stoisk, na których od piątku do poniedziałku będzie można kupić odzież, ceramikę, drewniane deski, artykuły dekoracyjne, a także ozdoby z bursztynu czy brązu. Nie zabraknie również cebulek kwiatów. Ale w ofercie znajdą się też produkty spożywcze: sękacze, mrowiska, sery, wędliny, pieczywo, miody, owoce w czekoladzie, gofry i wiele innych. - Na kiermaszu będzie można także kupić rozmaite rodzaje alkoholi - począwszy od likierów, nalewek i wódek smakowych, przez miody pitne i śliwowice aż po polskie wina ekologiczne oraz piwa rzemieślnicze - zachęcają urzędnicy.

Kiermasz będzie otwarty przez cztery dni - od piątku do poniedziałku włącznie - w godzinach 10.00 - 21.00. Nie zapomniano tu o zasadach bezpieczeństwa. - Domki handlowe i pozostałe stoiska zostaną zaopatrzone w pojemniki z płynem dezynfekującym oraz rozmieszczone z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Na wszystkich znajdą się infografiki przypominającą o zasadach bezpieczeństwa. Zamontowane zostaną także przesłoną z pleksi. Nie będzie możliwości konsumpcji na miejscu. Produkty spożywcze można kupić na jarmarku i zabrać na wynos - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro