Reklama
Reklama

Tragedia w Kaliszu: były najemca znaleziony martwy podczas eksmisji z miejskiego obiektu

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Miasto się tłumaczy.

- 29 kwietnia podczas czynności związanych z przymusowym opróżnieniem Domku Parkowego z udziałem funkcjonariuszy Policji i Państwowej Straży Pożarnej odnaleziono ciało mężczyzny - byłego najemcy lokalu - informuje kaliski magistrat.

- Wypowiedzenie umowy najmu lokalu użytkowego przy ul. Niecałej 7 w Kaliszu nastąpiło z dniem 28.02.2017 r., przy zachowaniu trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Tym samym umowa została rozwiązana z dniem 31.05.2017 r. Wypowiedzenie umowy najmu związane było między innymi z ówczesnymi planami dotyczącymi rewitalizacji Parku Miejskiego, którego elementem jest tzw. Domek Parkowego. Zastrzeżenia budziła zabudowa wokół budynku, zarówno pod względem estetycznym, jak i budowlanym oraz powiększający się obszar ogródka piwnego, bez uprzedniego uzgodnienia tego faktu z właścicielem terenu i braku jakichkolwiek opłat za zajmowaną dodatkowo powierzchnię - tłumaczą urzędnicy.

Dotychczasowy najemca, mimo wypowiedzenia mu umowy, dalej korzystał z lokalu. - Uzyskał zgodę na bezprzetargowy przydział lokalu na czas oznaczony - 3 lata, pod warunkiem uregulowania kwestii dobudowanego zaplecza, ustalenia nowej stawki czynszu na lokal oraz wykorzystywany teren przed lokalem, jednak nie podjął żadnych działań w celu realizacji warunków umożliwiających zawarcie nowej umowy najmu. W tej sytuacji zarządca wezwał użytkownika lokalu do jego dobrowolnego zdania. Wezwania okazały się bezskuteczne, wobec czego Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych, reprezentujący Miasto Kalisz, wystąpił w 2017 roku na drogę sądową z pozwem o wydanie lokalu - dodają.

W 2018 roku sąd nakazał najemcy wydanie obiektu miastu, ale najemca złożył apelację. Ostatecznie w grudniu ubiegłego roku sąd wyższej instancji oddalił apelację, a w ubiegłym miesiącu uzyskano tytuł wykonawczy w tej sprawie. Komornik wezwał najemcę do dobrowolnego oddania budynku, wyznaczając termin na 22 kwietnia. Równocześnie zaznaczono, że 29 kwietnia odbędzie się przymusowe opróżnienie lokalu.

- Użytkownik nie zdał lokalu, nie nawiązał również kontaktu z Miejskim Zarządem Budynków Mieszkalnych w Kaliszu, wobec tego komornik przystąpił do wykonania wyroku sądu - informuje miasto. To właśnie wewnątrz budynku, w trakcie eksmisji, komornik znalazł zwłoki najemcy. Mężczyzna odebrał sobie życie.

O sprawie poinformowano policję i prokuraturę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro