Reklama
Reklama

Nad Jeziorem Maltańskim powstanie pięciogwiazdkowy hotel marki Moevenpick

fot. AESDE / MaltaSki

Ma być gotowy w 2023 roku.

Jak już wcześniej informowaliśmy po ustaleniach Gazety Wyborczej nad Jeziorem Maltańskim, przy stoku MaltaSki, ma stanąć duży hotel. Planowany obiekt zaprojektowany został w oparciu o obowiązujące przepisy i specyfikę okolic Jeziora Maltańskiego - informował nas inwestor MaltaSki. Część rekreacyjna budynku będzie uzupełnieniem infrastruktury sportowej, charakterystycznej dla funkcjonowania stoku narciarskiego, a część hotelowa w wysokim standardzie, uzupełniać będzie ofertę toru regatowego. Inwestycja w żaden sposób nie wpłynie na dotychczasowy charakter, funkcjonowanie i dostępność atrakcji na terenie MaltaSki, a ma również na celu podniesienie ich standardu i atrakcyjności - dodaje.

Jak się okazuje w Poznaniu powstanie pięciogwiazdkowy hotel marki Moevenpick. Jak informuje propertydesign.pl grupa podpisała już ze spółką Maltaski umowę o zarządzanie pięciogwiazdkowym hotelem. Obiekt ma być gotowy w 2023 roku i zaoferuje gościom 159 pokoi a także restaurację, bar, centrum fitness z basenem, strefę SPA, sale konferencyjne i parking.

Moevenpick jest synonimem udanego wypoczynku, stąd trzecia już lokalizacja w Polsce, natomiast pierwsza typowo miejska. Marka jest znana ze swojego zaangażowania w ochronę środowiska i proponowanie rozwiązań proekologicznych w swoich obiektach. Międzynarodowy system certyfikacji Green Globe wyróżnił Moevenpick jako globalnego lidera zrównoważonego rozwoju w hotelarstwie. Ekologicznych rozwiązań nie zabraknie także w poznańskim hotelu - przekazuje cytowany przez propertydesign.pl Jacek Stasikowski, Dyrektor ds. rozwoju sieci Accor.

Za projekt architektoniczny odpowiada ACE ODA Studio BOAA. Będzie to już trzeci obiekt marki w Polsce po Kołobrzegu i Zakopanem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro