Reklama
Reklama

W Poznaniu powstaną kolejne murale

fot. POSiR
fot. POSiR

Tym razem ozdobią przejazd pod ulicą Niestachowską łączący Golęcin i Sołacz.

To wspólna inicjatywa Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. - Dzięki kreatywności studentów droga z Sołacza na Golęcin wzbogaci się o atrakcyjny plastyczny akcent. Cieszymy się, że pomysł spodobał się również Zarządowi Dróg Miejskich, który odpowiada za to miejsce - przyznaje Łukasz Miadziołko, szef POSiR.

- Murale były projektowane w ramach zajęć na UAP pod opieką wykładowców: Wojciecha Hoffmanna, Marcina Markowskiego, Mateusza Kokota i Grzegorza Myćki. Studenci podzielili się na sześć zespołów. Trzy z nich pracowały nad muralem, którego motywem przewodnim był Golęcin, pozostałe trzy miały przedstawić swoją wizję Sołacza. Ostatecznie do realizacji wybrano dwa projekty. Efektem prac są nie tylko murale, ale także animacje. Będzie je można obejrzeć po zeskanowaniu smartfonem kodu QR, który pojawi się na ścianach tunelu. Kod QR umożliwi również wszystkim ciekawskim zapoznanie się z historią Sołacza i Golęcina - wyjaśnia Filip Borowiak z POSiR.

Malowanie tunelu zaplanowano na maj. Skończy się jeszcze przed zaplanowanymi na czerwiec imprezami sportowymi - Poznań Athletics Grand Prix oraz 97. PZLA Mistrzostwami Polski.

Jeśli pandemia pozwoli, w malowaniu murali będą mogli wziąć udział chętni poznaniacy. - Po jednej stronie tunelu pod ul. Niestachowską pojawią się motywy kojarzone z Sołaczem - m.in. park, mostki na Bogdance, łabędzie. Mural zdobiący przeciwną ścianę przypomni poznaniakom, że Golęcin to miejsce, w którym harmonijnie koegzystują sport i natura - dodaje Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
26℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
28.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro