Reklama
Reklama

15-latek wyrwał torebkę kobiecie spacerującej z mężem. Ma bogatą kartotekę

fot. policja

Do zdarzenia doszło w niedzielę około południa w centrum Piły.

Po 13.00 do policjantów zgłosiła się para, która poinformowała funkcjonariuszy o incydencie, do którego doszło w trakcie ich spaceru. Młody mężczyzna miał wyrwać kobiecie torebkę używając przy tym siły. - Wykonane czynności przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 15-letni pilanin - wyjaśnia Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Szybko okazało się, że nastolatek nie działał sam. - 15-letni pilanin wraz ze swoimi znajomymi szukał sposobu na zdobycie pieniędzy. W pewnym momencie wpadł na pomysł aby ukraść torebkę i zabrać z niej gotówkę. Jego koledzy początkowo nie pochwalali pomysłu, jednak po całej sytuacji chętnie podzielili się pieniędzmi - dodaje.

Nie było to pierwsze spotkanie 15-latka z policjantami. Już wcześniej nastolatek był notowany za kradzieże. Za kradzież rozbójniczą i posiadanie narkotyków, które przy nim znaleziono, odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Przed sądem staną też jego koledzy w wieku od 14 do 16 lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
13℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro