Reklama
Reklama

UAM chce szczepić studentów i pracowników. Na uczelni mają powstać 2 punkty szczepień

fot. UAM
fot. UAM

Punkty miałyby działać w uczelnianym budynku w centrum Poznania oraz na Kampusie Morasko.

Nauczyciele akademiccy zostali już zaszczepieni, ale uczelnia chce teraz zaszczepić pozostałych pracowników, a także doktorantów, studentów i ich rodziny. - Uczelnia skorzysta z niedawno uchwalonych przepisów umożliwiających utworzenie punktów szczepień w zakładach pracy. Utworzone mają zostać dwa punkty w Poznaniu: w wybranym budynku UAM w centrum oraz na kampusie Morasko. Uczelnia szacuje, że dziennie uda się zaszczepić ponad tysiąc osób - wyjaśnia Małgorzata Rybczyńska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Uczelnia zapewnia, że utworzenie punktów szczepień jest obecnie priorytetem władz UAM. - Dzięki tej akcji przede wszystkim zapewnimy wielu osobom bezpieczeństwo, ale także będziemy o krok bliżej w powrocie do codzienności, do kontaktowej formy prowadzenia zajęć dydaktycznych. Serdecznie zachęcam wszystkich do zgłaszania się - zaapelowała prof. Bogumiła Kaniewska, rektorka UAM.

Dziś nie wiadomo jeszcze jaka szczepionka będzie podawana społeczności UAM. Pracownicy uczelni, którzy chcą się zaszczepić, mogą zgłaszać się do 2 maja poprzez formularz w wewnętrznej sieci UAM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-2℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
10.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro