Reklama
Reklama

Fragment Marcelińskiej jednokierunkowy. Kierowcy jeżdżą po staremu

fot. ZDM
fot. ZDM

Nie można już dostać się z Grunwaldzkiej przez Ziętary na ulicę Marcelińską.

Dotychczas był to popularny "skrót", z którego często korzystali kierowcy udający się na ulicę Marcelińską. Z Grunwaldzkiej skręcali w krótką ulicę Ziętary, by następnie znaleźć się już na Marcelińskiej. Od wtorku zmieniono tu organizację ruchu. Jak? Ulica Marcelińska od wjazdu na teren jednostki wojskowej (na wysokości nr 15) do ulicy Ziętary jest jednokierunkowa - można nią jechać tylko w stronę ulicy Ziętary.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Ale kierowcy zdają się o sprawie nie wiedzieć, a znaków nie zauważają. - Wszystkich kierowców poruszających się w tym rejonie prosimy o zwracanie uwagi na oznakowanie i unikanie jazdy "na pamięć". Ruch jednokierunkowy na powyższym odcinku nie dotyczy rowerów, które mogą korzystać z wprowadzonego tutaj kontraruchu - podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Na Marcelińskiej, pomiędzy Polną i Ziętary, wprowadzono też zmiany w parkowaniu. Kierowcy mogą tu obecnie ustawiać auta na równoległych miejscach postojowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro