Reklama
Reklama

Kibice wracają na trybuny. To dobra wiadomość m.in. dla fanów piłki i żużla

fot. Michał Nadolski, archiwum
fot. Michał Nadolski, archiwum

15 maja nastąpi poluzowanie obostrzeń dotyczących organizacji wydarzeń sportowych z udziałem publiczności.

Od tego momentu, o ile dane wydarzenie odbywa się na świeżym powietrzu, kluby będą mogły wpuszczać na obiekty kibiców, zachowując limit 25 proc. zajętości miejsc.

To dobra informacja dla kibiców piłkarskich, choć w przypadku PKO BP Ekstraklasy chodzi tylko o jedną kolejkę, kończącą sezon 2020/21, zaplanowaną na 16 maja. Warta Poznań gra wówczas na wyjeździe, ale Lech Poznań podejmie przy Bułgarskiej Górnika Zabrze. Oczywiście to tylko możliwość wpuszczenia kibiców, a nie nakaz - ostateczna decyzja należy zawsze do organizatora. Na szczegóły musimy więc poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że fani Kolejorza - a przynajmniej ich część - będą mogli zobaczyć ostatni mecz sezonu z wysokości trybun.

Powody do zadowolenia mają też zarządzający klubami żużlowymi. 2. Ligi Żużlowa ruszy za kilka dni, a PSŻ SpecHouse pierwszy mecz na Golęcinie rozegra 8 maja. Wtedy kibice jeszcze nie wejdą na stadion, ale dwa tygodnie później, kiedy Skorpiony podejmą Trans MF Landshut Devils (23.05) i SK Lokomotiv Daugavpils (24.05) już tak.

Szczegóły dotyczące dystrybucji biletów zostaną podane przez wszystkie zainteresowane kluby w najbliższych dniach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro