Reklama
Reklama

Dobra informacja dla Wielkopolski: od wtorku najmłodsi uczniowie mają wrócić do szkół

Zdjęcie ilustracyjne | fot. markusspiske / pixabay.com

Na tę wiadomość czekają nie tylko uczniowie, ale przede wszystkim rodzice.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, był rano gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Jak przyznał, od najbliższego wtorku, 4 maja, uczniowie klas I-III w całym kraju wrócą do nauczania stacjonarnego. Przypomnijmy, że obecnie w 11 województwach dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych uczą się w trybie hybrydowym - część uczy się w szkole, a część w domu. W Wielkopolsce, ze względu na dużą liczbę zakażeń, nie wprowadzono takiego rozwiązania - tym samym uczniowie wciąż uczą się zdalnie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Ma się to zmienić tuż po majówce. - Myślę, że od najbliższego wtorku dzieci z klas I-III wrócą już do szkoły. Mamy jedynie taką wątpliwość, którą za chwilę będziemy rozstrzygali, czy będzie to w całym kraju, czy jednak kilka regionów będzie miało nauczanie hybrydowe - mówił na antenie RMF FM Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że w środę odbędzie się konferencja prasowa premiera, podczas której rząd ogłosi harmonogram wychodzenia z obostrzeń. O szczegółach będziemy informować na portalu.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
10℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
4.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro