Reklama

Są wyniki sekcji zwłok dziecka urodzonego w domu przez 23-latkę

Zdjęcie ilustracyjne | fot. rawpixel / pixabay.com

Kobieta rodziła bez pomocy lekarzy.

O sprawie informowaliśmy już na naszym portalu. W czwartek na terenie gminy Rzgów w powiecie konińskim 23-latka urodziła dziecko w domowej łazience. Pogotowie wezwała do niej teściowa. Dziecko i matka trafili do szpitala, gdzie noworodek zmarł. Na jego ciele widoczne były obrażenia.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Jak podaje RMF FM, prokuratura ma już wyniki sekcji zwłok dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek zmarł w wyniku obrażeń głowy powstałych w trakcie porodu. Dziecko miało uderzyć głową o powierzchnię brodzika. Zlecono przeprowadzenie dodatkowych badań.

23-latka wciąż przebywa w szpitalu. Nie została jeszcze przebadana. W tej sprawie wszczęto śledztwo początkowo pod kątem dzieciobójstwa, ale kwalifikacja może się zmienić na nieumyślne spowodowanie śmierci. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji ma wynikać, że kobieta w trakcie ciąży nie była pod opieką lekarza. To był jej trzeci poród - kobieta ma już dwójkę dzieci.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro