Reklama
Reklama

Bungee nad Maltą coraz bliżej: znamy szczegóły

Konstrukcja wieży do skoków na bungee jest już gotowa.

Wieża znajduje się w sąsiedztwie Term Maltańskich, po północnej stronie Jeziora Maltańskiego. Obecnie "leży" nad brzegiem jeziora, ale wystarczy ją postawić do pionu, by zaczęła pełnić swoją funkcję. - Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pandemia pozwoli, ruszymy z końcem maja - mówi nam Adam Jasikowski z firmy, która będzie zajmować się organizacją skoków na bungee w tym miejscu.

Wiadomo, że wieża ma tu stać co najmniej 3 lata. - W przyszłym roku chcielibyśmy organizować skoki od kwietnia do października. Zobaczymy jakie będą warunki - dodaje. Koszt? - Skok dla jednej osoby będzie kosztować 150 złotych. 200 złotych zapłacą osoby, które będą też chciały mieć zdjęcia i film z tego wydarzenia. Wkrótce ruszy strona internetowa ze szczegółowymi informacjami. Nie trzeba będzie się wcześniej umawiać na skok, wystarczy przyjść i poczekać na swoją kolej - wyjaśnia.

Wieża umieszczona przy brzegu jeziora będzie mieć 90 metrów wysokości. - Skoczek będzie mieć przed sobą taflę jeziora, ale sam skok będzie się odbywać na brzeg akwenu - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro