Reklama
Reklama

Ponad 3000 podrabianych ubrań i butów zabezpieczono na targowisku we Wrześni

fot. Straż graniczna
fot. Straż graniczna

Zatrzymano cztery osoby.

- Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili na targowisku we Wrześni podróbki markowej odzieży z "lewymi" znakami towarowymi. Dzięki służbom odzież ta nie trafi na rynek. Do posiadanego towaru przyznało się troje Bułgarów oraz Polak - informuje Joanna Konieczniak z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Akcja została przeprowadzona w czwartek. - W trakcie działań na targowisku miejskim we Wrześni ujawniono cztery stoiska, na których pięcioro obywateli Bułgarii oraz Polak handlowali odzieżą oraz obuwiem wielu popularnych marek. W trakcie kontroli okazało się, że handlują artykułami tekstylnymi i obuwiem z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych producentów. Łącznie zabezpieczono 2571 sztuk odzieży i 519 par obuwia. Do zabezpieczonego towaru przyznało się troje obywateli Bułgarii w wieku 26-33 lat oraz 57-letni Polak - dodaje.

Właściciele znaków towarowych zostali poinformowani o sprawie. Zdecydują, co stanie się z zabezpieczonymi "podróbkami". - Wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionym znakiem towarowym stanowi naruszenie ustawy Prawo własności przemysłowej. Sprawcom tego przestępstwa grozi wysoka kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro