Reklama

Minister zdrowia: 10 tysięcy łóżek wraca do systemu. Przywracany zabiegi planowe

fot. Krystian Maj/KPRM
fot. Krystian Maj/KPRM

Trzecia fala pandemii wygasa, co pozwoli służbie zdrowia wrócić na normalne tory.

- Trzecia fala dotknęła nas w znacznie mocniejszy sposób niż fala druga. Mieliśmy więcej zakażeń, więcej hospitalizacji. (...) Teraz, kiedy fala odpuszcza, natychmiast chcemy przerzucić siły i środki na leczenie w innych zakresach - mówił minister Adam Niedzielski, cytowany przez TVN24.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - bo Twoje zdrowie zasługuje na najlepszą opiekę. Blisko morza. Blisko zdrowia. Blisko Ciebie. Zarezerwuj już dziś! www.subaltyk.pl
REKLAMA

Szef resortu zdrowia przyznał, że apogeum trzeciej fali już za nami, dlatego do systemu ochrony zdrowia wraca 10 tysięcy łóżek. - To jest kwestia najbliższych dwóch tygodni. 10 tysięcy łóżek wróci z walki z pandemią do zwykłego systemu opieki zdrowotnej - zapowiedział.

Ponadto 4 maja wycofane zostaną ograniczenia dotyczące zabiegów planowych. Takie zalecenie było efektem przeciążenia służby zdrowia liczbą zachorowań na COVID-19. - Najważniejszym zadaniem na najbliższy miesiąc, dwa, trzy miesiące jest powrót do normalnego leczenia, do zajmowania się zdrowiem tak jak zajmowaliśmy się nim w czasie przedpandemicznym - stwierdził Adam Niedzielski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne na dziś ostrzeżenie IMGW. Dotyczy kilku powiatów w naszym regionie
25℃
17℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro