Reklama
Reklama

Kolejny spacer dzików. "Nielegalne zbiorowisko bez maseczek przy DK Polan Sto"

fot. Kuba
fot. Kuba

Dziki bardzo często pojawiają się w różnych częściach naszego miasta, bardzo często na bardzo ruchliwych ulicach.

O kolejnych wizytach dzikich zwierząt licznie informują nas w ostatnich dniach Czytelnicy. W piątek dziki wybrały się "na spacer" po osiedlu Polan. Nielegalne zbiorowisko bez maseczek przy DK "Polan Sto" - napisał do nas Kuba.

A my przy okazji przypominamy, że takie spotkania mogą być niebezpieczne. Najlepiej w takich przypadkach nie denerwować zwierzęcia i zadzwonić na przykład do straży miejskiej. Funkcjonariusze mają swoje procedury, które pozwalają na kontakt z odpowiednimi specjalistami w zależności od konkretnego przypadku. Uważać muszą też kierowcy, bo dzikie zwierzęta często wybiegają też na jezdnię. Jak przyznał w rozmowie z nami Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej bardzo widoczne jest, że z roku na rok populacja dzika "miejskiego" się zwiększa. Widać to między innymi w statystykach zgłoszeń mieszkańców.

Największym problemem jest to, że mieszkańcy dokarmiają dzikie zwierzęta - chociażby nie zabezpieczając odpowiednio śmieci, które stają się dla dzików łatwym do zdobycia pożywieniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro