Reklama
Reklama

Polacy notorycznie nie płacą alimentów. Wielkopolanie w czołówce

Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. jarmoluk / pixabay.com

Polski rekordzista ma blisko milion złotych długu alimentacyjnego.

Jak wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, zaległości alimentacyjne na koniec lutego przekraczały w Polsce 11 mld zł. - Od początku tego roku gminy wypłacające pieniądze z Funduszu Alimentacyjnego wpisały do BIG InfoMonitor 4,3 tys. nowych dłużników alimentacyjnych, a w całym 2020 roku ponad 25 tys. osób - informuje BIG InfoMonitor.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Na koniec lutego w Polsce było blisko 270 tysięcy dłużników alimentacyjnych. To o ponad 17 tysięcy mniej niż rok wcześniej. Sam dług, wynoszący łącznie ponad 11 mld złotych, także się zmniejszył - o prawie 440 mln złotych. Wyższa jest natomiast średnia kwota zadłużenia - 41 110 zł. Rok wcześniej była o 1000 złotych niższa.

Gdzie mieszka najwięcej dłużników alimentacyjnych? Numerem jeden jest niezmiennie Śląsk, a drugim Mazowsze. I w jednym i drugim przypadku kwota zaległości dłużników mocno przekracza miliard złotych - 1,4 mld oraz 1,2 mld złotych. Na trzecim miejscu jest województwo dolnośląskie z 990 mln złotych zadłużenia. Wielkopolska zajmuje czwartą pozycję z wynikiem 885 mln złotych, które trzeba rozłożyć na prawie 21 tysięcy dłużników. Średnie zadłużenie w naszym województwie to nieco ponad 42 tysiące złotych.

Rekordzistą alimentacyjnym w Polsce jest 31-letni mieszkaniec Małopolski, który ma prawie milion złotych długu. Drugie miejsce zajmuje 49-letni mieszkaniec Mazowsza z długiem wynoszącym 649 tysięcy złotych. Na trzecim miejscu uplasował się 43-letni Wielkopolanin z długiem 646 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro