Reklama
Reklama

Ćwiczenia wojska w Krzesinach: mamy zdjęcia!

fot. LT / Zdjęcia wykonane dzięki uprzejmości 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny
fot. LT / Zdjęcia wykonane dzięki uprzejmości 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny

W poniedziałek w Polsce wylądowało ponad 20 samolotów F-15 i F-16 w ramach ćwiczeń przerzutu lotnictwa amerykańskiego na wschodnią flankę NATO.

Część maszyn wylądowała w Krzesinach, o czym informowaliśmy już na naszym portalu. Jak podaje portal defence24.pl, ćwiczenia związane są z cyklem Aviation Detachment, a myśliwce pozostaną w Polsce do końca kwietnia. W przyszłym tygodniu nie będzie ich już jednak w Krzesinach.

- W ramach ćwiczenia, każdego dnia planowane są dwa wyloty dziennie, w czasie których przeprowadzane będzie także tankowanie w powietrzu z udziałem brytyjskiej latającej cysterny KC-135. Oznacza to, że podobnie jak i podczas poprzednich edycji ćwiczenia ADR, tempo operacyjne wykonywanych zadań będzie bardzo wysokie, a naszych pilotów i obsługi czeka intensywny okres. Realizowane polsko - amerykańskie loty są ponownie okazją do przećwiczenia wspólnych procedur i doskonalenia interoperacyjności w ramach NATO - informuje kpt. Anna Issel z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego.

Dzisiaj w Krzesinach można było obserwować General Dynamics F-16 Fighting Falcon z 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego oraz z Bazy w Spangdahlem w Niemczech, a także McDonnell Douglas F-15 Eagle z bazy RAF Lakenheath.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro