Reklama

Sieć trakcyjna pojawia się na trasie na Naramowice. Będzie kolejna zmiana organizacji ruchu

fot. PIM
fot. PIM

Widać tu, że prace są coraz bardziej zaawansowane.

- Postępy dobrze widać w rejonie pętli Wilczak, gdzie montowana jest sieć trakcyjna i powstaje zielone torowisko. Od 24 kwietnia zmieni się organizacja ruchu na ul. Szelągowskiej, a ręczne sterowanie ruchem wahadłowym na ul. Naramowickiej obowiązuje w wydłużonych godzinach - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Na placu budowy pojawiły się nowe elementy: sieć trakcyjna rozwieszana nad torowiskiem oraz rozchodnik. Dzięki poprawie warunków atmosferycznych, które do tej pory nie sprzyjały tym pracom, między szynami rozkładane są maty z tą wytrzymałą rośliną tworzące zielone torowisko. Zarówno sieć trakcyjną jak i maty rozchodnikowe można zobaczyć w rejonie pętli Wilczak, gdzie trasa powstaje wzdłuż parku Kosynierów - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W sobotę rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową kabla zasilającego trasę. - Tym razem prace prowadzone będą na północno-wschodniej stronie skrzyżowania ulic Szelągowskiej, Garbary i Armii Poznań oraz w ciągu ul. Szelągowskiej do skrzyżowania z ul. Winogrady. Roboty te będą się wiązać z zawężeniami miejsc dla pieszych i rowerzystów, w razie potrzeby wykonawca będzie montował specjalne kładki, by nie było konieczności zamykania ciągów komunikacyjnych. Dodatkowo na ul. Szelągowskiej występować będą czasowe zmiany w układzie pasów ruchu, bo wschodni pas będzie wyłączany z użytku. Ruch w kierunku centrum prowadzony będzie po istniejącym buspasie, a w przeciwnym kierunku po dotychczasowym pasie prowadzącym do centrum miasta - zaznaczają PIM.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro