Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie zabójstwa 2-letniego Marcela. Matka przyznała się do winy

Anita W. | fot. PAP/Paweł Jaskółka

W marcu 2020 roku bulwersującą sprawą żyła cała Polska.

W marcu 2020 roku w jednym z mieszkań na terenie Chodzieży znaleziono zwłoki skrajnie zaniedbanego 2-latka. W związku ze sprawą natychmiast zatrzymano 21-letnią matkę chłopca oraz jej o rok starszego partnera. To kobieta przyznała się do zamordowania dziecka, nad którym wcześniej znęcał się jej konkubent. Na jaw wyszło, że chłopiec był niedożywiony i brudny. Miesiącami chłopca miano zmuszać do jedzenia m.in. karmy dla szczurów, a także niedopałków papierosów. Bito go i podduszano. Regularnie nie zmieniano mu pieluszki, dziecko było "tresowane" w przynoszeniu alkoholu czy papierosów.

Dziś ruszył proces w tej sprawie. Anita W. przyznała się do tego, że udusiła Marcela kołdrą, ale zaznaczyła, że nie chciała tego zrobić. Twierdzi, że "przykryła dziecko" i była przekonana, że wszystko jest z nim dobrze. Zarówno kobieta, jak i jej partner Martin K. Odpowiadają za znęcanie się nad 2-latkiem. Mężczyzna w sądzie nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Twierdzi, że policja i prokuratura zmusiły go do przyznania się do winy.

Kobiecie grozi dożywocie, a jej partnerowi do 10 lat więzienia. Przebywają w areszcie. Kolejna rozprawa została zaplanowano na przyszły tydzień.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
14.91 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro