Reklama

Policjanci przerwali imprezę urodzinową. Bawiły się na niej 23 osoby

fot. Niek Verlaan z Pixabay

Służby z Wrześni przerwały zabawę urodzinową.

Zdarzenie miało 17 kwietnia na terenie gminy Miłosław. Policjanci asystowali tam pracownikom Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z Wrześni w jednym z lokali gastronomicznych.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

- Podczas weryfikacji zgłoszenia okazało się, że na sali odbywa się przy zastawionych stołach uroczystość urodzinowa w której udział brały 23 osoby. Niestety żadna z nich nie przestrzegała zalecanych środków ostrożności w postaci maseczek oraz dystansu społecznego - przekazał sierż. szt. Adam Wojciński.

- Pracownice wrzesińskiego sanepidu na miejscu wydały decyzję administracyjną nakazującą zaprzestania organizacji tej uroczystości z uwagi na fakt obowiązujących przepisów zabraniających organizacji oraz uczestnictwa w imprezach, zebraniach oraz spotkaniach do 25 kwietnia br. - dodał.

Wobec osób biorących udział w przedsięwzięciu zostaną wszczęte czynności wyjaśniające z artykułu 116 kodeksu wykroczeń, natomiast wobec właścicielki lokalu zostanie wszczęte postępowanie z artykułu 165 kodeksu karnego.Za jego naruszenie grozi nawet 8 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
1.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro