Reklama
Reklama

Kolejne zmiany na skrzyżowaniu Grunwaldzka/Grochowska

fot. PIM

Kierowcy muszą pamiętać o kolejnych zmianach organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej.

Od kilku dni tam wymiana nawierzchni na wewnętrznych pasach ul. Grunwaldzkiej. Od 22 kwietnia drogowcy przeniosą się na pasy zewnętrzne.

- Tego dnia roboty będą się toczyć na zewnętrznych pasach jezdni ul. Grunwaldzkiej, przylegających do skrzyżowania z ul. Grochowską od strony zachodniej. W tym czasie kierowcy dojeżdżający ul. Grunwaldzką do skrzyżowania od strony stadionu, już od wysokości ul. Cześnikowskiej, do dyspozycji będą mieli wewnętrzny pas ruchu służący do jazdy na wprost i skrętu w prawo. Pojazdom dojeżdżającym do skrzyżowania z przeciwnej strony umożliwiona zostanie jazda na wprost lewym, skrajnym pasem oraz skręt w prawo, w ul. Grochowską, prawym pasem - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

- W tym etapie ruch ulicą Grochowską od skrzyżowania z ul. Promienistą do ul. Grunwaldzkiej odbywać się będzie w obu kierunkach po jednym pasie jezdni zachodniej ul. Grochowskiej (z wyjątkiem dojazdu do posesji usytuowanych przy wschodniej jezdni, która na czas prowadzenia robót będzie drogą bez przejazdu). Kierowcy dojeżdżający ul. Promienistą od strony ul. Sowińskiego do ul. Grochowskiej będą mogli wyłącznie skręcić w prawo. Kontynuacja jazdy ul. Promienistą i jazda w kierunku ul. Grunwaldzkiej będzie możliwa po skorzystaniu z nawrotu na wysokości ul. Arciszewskiego - dodaje spółka.

Kolejny etap rozpocznie się 23 kwietnia. Pełen komunikat dotyczący utrudnień można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro