Reklama
Reklama

Rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż Grunwaldzkiej

fot. PIM
fot. PIM

W czwartek rozpocznie się trzeci etap inwestycji, związanej z budową drogi rowerowej wzdłż ulicy Grunwaldzkiej.

- Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy jesienią ul. Jugosłowiańską z rondem Skubiszewskiego, co umożliwi rowerzystom bezpieczny i komfortowy dojazd z Junikowa do centrum miasta. To kontynuacja prac, dzięki którym w dwóch ostatnich latach wybudowaliśmy drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od południowego zachodu nowy odcinek połączy się z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej - zapowiada Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na początku prace obejmą instalację elektryczną pomiędzy ulicami Węgorka a Rumuńską. Nie powinny one generować utrudnień w ruchu.

W efekcie prac po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego, do którego dochodzi droga rowerowa od ul. Malwowej, do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, roboty będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Ulewa i wichura w Wielkopolsce. Woda wdarła się do szpitala
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.21 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro