Reklama
Reklama

W środę kolejne prace związane z wdrażaniem Strefy Płatnego Parkowania

fot. ZDM

Trwa wdrażanie Strefy Płatnego Parkowania na Łazarzu i Wildzie.

W środę ekipy odpowiedzialne za wykonanie odpowiedniego oznakowania pojawią się na ulicach Traugutta i Rolnej. - Kierunki ruchu na pierwszej z wymienionych ulic zostaną zachowane. Parkowanie na zachód od ul. 28 Czerwca 1956r. będzie możliwe na miejscach równoległych, podobnie jak obecnie. Zmieni się natomiast sposób postoju od ul. Rolnej do 28 Czerwca - po północnej stronie wyznaczone będą równoległe miejsca parkingowe. Po stronie południowej nadal będzie obowiązywać parkowanie ukośne. Odcinek od ul. Rolnej do ul. Dolna Wilda objęty zostanie zakazem zatrzymywania się (z wyjątkiem południowej strony ulicy przy Szkole Podstawowej nr 5, gdzie utrzymany będzie zakaz postoju) - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

- Na jednokierunkowym odcinku ul. Traugutta wprowadzony zostanie kontraruch rowerowy, a cała ulica objęta będzie ograniczeniem prędkości do 30 km/h lub strefą ograniczenia prędkości "Tempo 30" (odcinek od ul. Rolnej do ul. Dolna Wilda). Skrzyżowania z ul. Filarecką, Mielęckiego i Zmartwychwstańców staną się równorzędne - dodają urzędnicy.

Na Rolnej zmian należy spodziewać się na odcinku od ul. Pamiątkowej do ul. Hetmańskiej (będącej granicą strefy). Rolna pozostanie ulicą dwukierunkową, bez możliwości parkowania. Fragment pomiędzy ul. Pamiątkową i Traugutta zostanie ponadto objęty ograniczeniem prędkości do 30 km/h.

Prace powinny potrwać jeden dzień, o ile planów nie pokrzyżuje pogoda.

Kierowcy muszą pamiętać o obowiązującym w tym miejscu zakazie postoju i zatrzymywania się.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na drogach! Ostrzeżenie przed oblodzeniem także dla Poznania
4℃
0℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro