Reklama

W Krotoszynie otwarto punkt szczepień powszechnych: dziennie zaszczepi 520 osób

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

Pilotażowy punkt został uruchomiony w poniedziałek.

To pierwszy tego typu punkt w naszym województwie. - Będzie on mógł zaszczepić dziennie 520 osób przez zespoły szczepienne z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Z przeprowadzonych przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ analiz wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce - informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W całej Wielkopolsce ma powstać blisko 70 punktów szczepień powszechnych. Miejsca te uzupełnią sieć już działających punktów szczepień. - Wszystkie punkty finansowane będą przez rząd, który zapewnia procesy logistyczne, ale także środki na realizację szczepień oraz zakup samych szczepionek - dodaje.

- Przez ostatnie 15 miesięcy skupiliśmy się na walce z COVID-19, organizacją miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem oraz zapewnieniem wszystkim Wielkopolanom bezpieczeństwa. Teraz nadeszła pora na kolejny etap, etap pełen nadziei, ponieważ szczepienia są właśnie szansą na powrót do normalności - powiedziała podczas konferencji prasowej dyrektor wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ Agnieszka Pachciarz.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.72 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro