Reklama
Reklama

Pierwsze kary po 10 tysięcy zł dla poznańskich restauracji za otwarcie mimo zakazu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Kalisz24.INFO

Nałożono je na 3 lokale.

Poznański sanepid nałożył trzy kary administracyjne na restauracje, które mimo zakazu zdecydowały się na obsługiwanie gości w lokalach. Trzy lokale dostały kary w wysokości 10 tysięcy złotych każda. Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że chodzi o lokale, które jako pierwsze w mieście postanowiły "wyłamać" się spod zakazów nakładanych przez rząd.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA

Tylko od 27 marca do 18 kwietnia poznański sanepid przeprowadził 80 kontroli obejmujących restauracje, siłownie, salony kosmetyczne i fryzjerskie, sklepy budowlane oraz meblowe o powierzchni pow. 2000m2, a także kluby muzyczne.

- Podczas prowadzonych czynności kontrolnych stwierdzono, że 8 podmiotów prowadzących siłownie, 5 restauracje oraz 2 podmioty działające w branży kosmetycznej i 1 z branży budowlanej nie dostosowały się do obowiązującego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii - tłumaczy Cyryla Staszewska z poznańskiego sanepidu. - W związku z powyższym w stosunku do podmiotów prowadzących działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa prowadzone jest postępowanie administracyjne - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
4.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro