Reklama

Dobre wieści z Łazarza! "Zielona Perła" sprzedana!

Obiekt jeszcze przed rozebraniem fragmentu ściany w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara
Obiekt jeszcze przed rozebraniem fragmentu ściany w 2015 roku | fot. Piotr Sagalara

Budynek, który od lat "straszy" przy skrzyżowaniu ulic Matejki i Niegolewskich, ma nowego właściciela.

Jak informuje portal projektinwestor.pl, nowym właścicielem kamienicy jest spółka z grupy Prefa Group. Do transakcji doszło w ubiegłym miesiącu. Jeszcze poprzedni właściciel przeprowadził prace projektowe, których wynikiem jest koncepcja stworzenia w obiekcie 43 mieszkań i 5 lokali handlowo-usługowych. Obecnie nie wiadomo czy właśnie ta koncepcja będzie realizowana, ani kiedy mogłyby się rozpocząć prace.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Kamienica od wielu lat czeka na "lepsze czasy". W 2015 roku na ścianach obiektu pojawiły się rysy. Zagrożenie zawaleniem było duże, dlatego konieczne okazało się wyłączenie z ruchu fragmentu ulicy. Nadzór budowlany podjął decyzję o pilnym rozebraniu lukarny (pionowego okna na dachu). Dużym problemem był brak kontaktu z ówczesnym właścicielem kamienicy.

W 2016 roku budynek kupiła firma Kruk SA, która zapowiadała, że zajmie się zabezpieczeniem obiektu, oczywiście zgodnie z wytycznymi Miejskiego Konserwatora Zabytków. Prace były konieczne, bo budynek był w fatalnym stanie. Na przełomie 2017 i 2018 roku obiekt zabezpieczono. Już wtedy mówiło się, że właściciel rozważa różne opcje, w tym sprzedaż budynku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
10.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro