Reklama
Reklama

Nad Jeziorem Maltańskim powstanie duży hotel? "Ma uzupełniać infrastrukturę sportową"

fot. AESDE / MaltaSki
fot. AESDE / MaltaSki

Koncepcja planowanego obiektu wzbudza spore kontrowersje

Kilka tygodni temu poznańska Gazeta Wyborcza ujawniła, że nad Jeziorem Maltańskim, przy stoku MaltaSki, ma stanąć duży hotel. Zwróciliśmy się do inwestora z pytaniem o szczegóły. - Planowany obiekt zaprojektowany został w oparciu o obowiązujące przepisy i specyfikę okolic Jeziora Maltańskiego - informuje nas MaltaSki. - Część rekreacyjna budynku będzie uzupełnieniem infrastruktury sportowej, charakterystycznej dla funkcjonowania stoku narciarskiego, a część hotelowa w wysokim standardzie, uzupełniać będzie ofertę toru regatowego. Inwestycja w żaden sposób nie wpłynie na dotychczasowy charakter, funkcjonowanie i dostępność atrakcji na terenie MaltaSki, a ma również na celu podniesienie ich standardu i atrakcyjności - dodaje.

- Obiekt w żaden sposób nie będzie ingerował w istniejące ciągi komunikacyjne, a MaltaSki będzie na swoim terenie wdrażać zasady ustanowione dla Jeziora Maltańskiego przez Miasto Poznań w tym zakresie - zapewnia inwestor.

Z ustaleń GW wynika, że inwestor złożył już w Wydziale Urbanistyki i Architektury UM wniosek o pozwolenie na budowę. Miałby to być hotel wchodzący w skład międzynarodowej sieci. Wiadomo, że urzędnicy obecnie analizują dokumentację i dopytują o ewentualne wątpliwości inwestora. Odmowa wydania pozwolenia na budowę jest możliwa tylko w sytuacji, gdy inwestycja naruszałaby zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. A w nim brak szczegółowych zapisów w tej kwestii. Nie jest więc wykluczone, że hotel będzie mógł powstać w tym miejscu.

Przedstawiamy wizualizacje planowanego budynku autorstwa AESDE. Projekt wykonało ACE ODA Studio BOAA.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro