Reklama
Reklama

Leszno: mężczyzna uderzył klientkę sklepu. Poszło o maseczkę?

fot. twitter.com/TomaszGolonko

Śledczy badają zdarzenia, do których doszło w Lesznie.

Jak pisze poznańska "Gazeta Wyborcza", wszystko miało miejsce 9 kwietnia tego roku, ale nagranie ujrzało światło dzienne dopiero po kilku dniach.

Kamera uwieczniła sytuację z supermarketu Kaufland. Mężczyzna, bez maseczki na twarzy, pakuje swoje zakupy. Nagle uderza w tył głowy przechodzącą obok kobietę. Gdy ta oddaje, klient wyprowadza kolejny cios, już znacznie silniejszy, a "przeciwniczka" po chwili ląduje powalona na ziemi. Stojąca obok klientka nie reaguje, nie widać również, żeby pomocy udzielił jej personel.

O co poszło? Według "Gazety Wyborczej" wiele wskazuje na to, że kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę z powodu braku maseczki. Miejscowa policja potwierdza, że otrzymała zgłoszenie, a według wstępnych ustaleń pomiędzy uczestnikami zajścia doszło najpierw do wymiany zdań. Śledczy zabezpieczyli monitoring, dokonali przesłuchań, po czym sprawę przekazano prokuraturze.

Naruszenie nietykalności cielesnej podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, ale ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

Sieć Kaufland jeszcze nie odniosła się oficjalnie do zdarzenia, ale w jednym z komentarzy (umieszczonym z oficjalnego i zweryfikowanego konta) na Facebooku zapewniono, że sprawa jest znana i firma już się nią zajmuje.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
1.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro