Reklama

Malanów: kilkaset osób bawiło się na "poprawinach" po przerwanym weselu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. SvetikSys / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. SvetikSys / pixabay.com

Położony w powiecie tureckim Malanów znów znalazł się na ustach całej Polski.

Przypomnijmy: w ubiegłym tygodniu policja przerwała tam wesele, na którym bawiło się ok. 80 osób. Sprawa trafiła do prokuratury i jest badania pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie choroby zakaźnej. Grozi za to do 8 lat więzienia.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Z kolei w sobotę odbyły się tam "poprawiny". Portal iturek.net poinformował, że restauracja, w której zorganizowano wesele, przygotowała poczęstunek w ramach akcji "Żurek na wynos". Chętnych nie brakowało, bo na miejscu zjawiło się w sumie kilkaset osób. Niektórzy odbierali jedzenie i wracali do domów, inni konsumowali je na miejscu. Wśród nich m.in. pan młody z ubiegłotygodniowego wesela, organizatorzy puszczali z głośników muzykę.

Nie zabrakło również policjantów. Uczestnicy starali się zachowywać dystans, a jeśli zbierano się w zbyt duże grupy, to na polecenie funkcjonariuszy rezygnowano z tych pomysłów. Ostatecznie nie odnotowano żadnych incydentów, choć kilku uczestników zostało wylegitymowanych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro